Bandizip 6.0.8

Bandizip

Program do archiwizowania danych, w którym położono nacisk na pełną obsługę nazw plików w Unicode. Bandizip otwiera praktycznie wszystkie najpopularniejsze formaty oraz umożliwia tworzenie archiwów ZIP i 7-ZIP.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
2740
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
51
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:

Po programie widać, że jego autorzy wzorowali się na klasykach takich jak WinRAR, WinZIP czy 7-Zip. Znajdziemy w nim wygodny interfejs do przeglądania zawartości archiwów, wraz z możliwością zmiany strony kodowej wyświetlanych nazw plików. Aplikacja w pełni obsługuje Unicode, więc można przy jej pomocy bez obaw tworzyć archiwa zawierające pliki ze znakami narodowymi. Jeśli chodzi o tworzenie archiwów, to liczba formatów ogranicza się do dwóch: ZIP i 7Z. W przypadku obu formatów możliwe jest utworzenie archiwów wieloczęściowych o zadanej wielkości plików, czy też archiwum samorozpakowującego się w postaci pliku wykonywalnego EXE. Niestety, tylko format ZIP oferuje takie funkcje jak usuwanie plików z archiwum. Zdecydowanie lepiej prezentuje się lista formatów, które program potrafi wypakować: ZIP, ZIPX, RAR, 7Z, ALZ, EGG, CAB, BH, XZ, 001, ARJ, LHA, LZH, TAR, GZ, TGZ, BZ, BZ2, TBZ, TBZ2, Z, LZMA, JAR, WAR, APK, IPA, XPI, ISO, IMG, UDF i WIM.

Autorzy zadbali o możliwość wygodnego korzystania z programu, dodając obsługę menu kontekstowego z możliwością wyboru komend, jakie chcemy mieć dostępne. Każdy typ archiwum został opatrzony osobną ikoną, a całe ich zestawy zostały zamknięte w paczki, które można dowolnie zmieniać. Z ciekawostek należy wymienić implementację w programie funkcji, która decyduje czy dany plik trzeba poddać kompresji, czy też lepiej jest go skopiować bez niej. Takie działanie pozwala pominąć formaty plików znane ze słabej kompresji takie jak AVI, MKV, MP3 czy inne archiwa. Dzięki temu, nawet jeśli w nowo tworzonym archiwum znajdzie się taki plik, to program nie będzie marnował czasu na jego 'powtórne' kompresowanie.

Bandizip

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować