Bandicut 2.8.0.342

Bandicut

Prosty w obsłudze program do wycinania interesującego nas fragmentu filmu z wielu obsługiwanych formatów wideo. Co ważne, Bandicut pozwala na przeprowadzenia tej operacji z zachowaniem pierwotnej jakości obrazu i dźwięku materiału źródłowego.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
2304
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
1213
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
shareware
Autor:
Kategoria:

Bandicut to prosty edytor wideo umożliwiający przycięcie filmu do wybranego fragmentu. Program oferuje dwa tryby pracy, różniące się znacząco czasem niezbędnym na wykonanie operacji oraz jakością materiału wynikowego.

Pierwszy tryb określony został przez twórców jako tryb wysokiej szybkości, przeprowadza operację w sposób bezstratny. Brak wtedy możliwości zmiany rozdzielczości, kodeka wideo i/lub audio, ale za to cały proces przebiega niezwykle szybko i co ważne - bez utraty jakości. Niestety tryb ten nie jest dostępny dla wszystkich kodeków/formatów wideo, w tym jednych z najpopularniejszych ostatnio plików, czyli MKV/FLV z kodekiem H.264. Należy mieć również na uwadze fakt, że w przypadku niektórych plików niemożliwe będzie ustawienie początku cięcia, co spowodowane jest błędami użytego kodeka wideo.

Drugi tryb, kodowania, daje zdecydowanie więcej możliwości ingerencji w proces, ale przez to nie może zaoferować jakości i szybkości oferowanej przez tryb pierwszy. Mamy tu do czynienia z ponownym przekodowaniem obrazu i dźwięku za pomocą wybranych kodeków. Możliwa jest również zmiana rozdzielczości filmu wynikowego, zmiana ilości klatek na sekundę, a także wybór jakości kodowania. Wszystkie te parametry mają bezpośredni wpływ na finalną jakość, a także czas potrzebny na wykonanie operacji. Sytuację poprawia fakt, że w systemach Windows 7 i 8 program potrafi wykorzystać dostępne sprzętowe kodery H.264, oferujące dobrą jakość przy krótszym czasie kodowania, w porównaniu gdyby obliczenia miał wykonywać sam procesor. Materiał wynikowy można zapisać w pliku AVI lub MP4.

Dostępne kodeki wideo (kodowanie): H.264, XviD, MPEG-1, MJPEG, YV12, RGB24

Dostępne kodeki audio (kodowanie): MP3, MP2, PCM.

Obsługiwane formaty wejściowe: *.avi, *.mp4, *.mov, *.m4v, *.mkv, *.mpeg, *.mpg, *.dat, *.vob, *.flv, *.asf, *.wmv, *.ts, *.tp, *.trp, *.mpe, *.mpv2, *.mp2v, *.m2t, *.m2ts, *.k3g, *.divx, *.wm, *.wmx, *.wvx, *.rm, *.rmvb, *.ram, *.ivf, *.ogm, *.vp6, *.xvd

Ograniczenia: znak wodny na początku materiału wynikowego, brak możliwości korzystania z trybu wysokiej szybkości.

Bandicut

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować