Allway Sync 15.3.1

Allway Sync

Niewielki program, umożliwiający tworzenie kopii zapasowej naszych danych poprzez synchronizację plików między wybranymi przez nas lokalizacjami.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
789
Ocena ogólna:
(ocen: 2)
Pobrań wersji:
148
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware home
Autor:

Synchronizacja w Allway Sync polega w głównej mierze na porównywaniu plików, znajdujących się we wskazanych przez nas folderach. Podczas szybkiej analizy program decyduje które pliki należy skopiować (ponieważ nie ma ich w lokalizacji docelowej), a które nadpisać (dane pliki znajdują się już w danym katalogu, ale są starsze, niż pliki w folderze wskazanym jako źródłowy)

Istnieje możliwość ustawienia dowolnego sposobu synchronizacji. Można synchronizować zarówno w obie strony (wówczas pliki będą kopiowane zarówno z jednego miejsca, jak i z drugiego), jak i w jedną (wówczas jedna z lokalizacji będzie źródłem, a druga lokalizacją docelową). Ponadto program pozwala na ustawienie automatycznej synchronizacji, której parametry możemy swobodnie modyfikować - może to być np. kopiowanie plików na zewnętrzny dysk twardy w momencie jego podłączenia do komputera, lub też cykliczne kopiowanie plików, nad którymi aktualnie pracujemy, do folderu znajdującego się na drugim dysk twardy.

Warto dodać, że Allway Sync obsługuje praktycznie każdy system plików (FAT, NTFS, SAMBA, Netware, X-Drive, CDFS, UDF i więcej). Umożliwia też synchronizację plików z jednym z popularnych dysków internetowych (OneDrive, Google Drive, DropBox itp.).

Program jest bardzo łatwy w obsłudze, choć przygotowanie zadania zaawansowanej synchronizacji wymaga nieco główkowania przy uwzględnianiu wszystkich możliwych czynników, jednak i to nie powinno sprawić nikomu większego kłopotu.

Uwaga: darmowa wersja jest przeznaczona do użytku domowego i pozwala na synchronizację 40 000 plików w ciągu 30 dni.

Uwaga: wersję portable należy po pobraniu zainstalować na nośniku, z którego chcemy, aby była ona uruchamiana (np. pendrive czy karta pamięci)

Allway Sync

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować