Adblock Plus dla Internet Explorer 1.5

Adblock Plus dla Internet Explorer

Adblock Plus dla Internet Explorer to dodatek do przeglądarki Internet Explorer, dzięki któremu zablokujemy wyświetlanie irytujących reklam niezależnie od ich formy i użytej do stworzenia technologii (Flash, wyskakujące okienka, GIF itd), a także zabezpieczymy naszą prywatność oraz zwiększymy bezpieczeństwo przeglądania internetu, poprzez blokadę potencjalnie niebezpiecznych adresów.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
590
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
590
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Reklamy blokowane są na podstawie specjalnie przygotowanych filtrów, w których znajdziemy kilka zestawów ogólnych, a także dedykowane poszczególnym krajom. Użytkownik może utworzyć własną listę blokowanych elementów, wybierając odpowiednie opcje na interesującej go stronie internetowej. Wraz z rozwojem Adblock Plus pojawiła się możliwość przepuszczania niektórych reklam tzw. Reklam akceptowalnych, które spełniają specjalnie przygotowane wytyczne. Funkcja ta powstała z myślą o witrynach, które utrzymują się z reklam, ale robią to w sposób nieuprzykrzający życia użytkownikom. Oczywiście jest to opcjonalne i można bez problemu dezaktywować tą funkcję.

Adblock Plus wyposażono także w specjalny mechanizm EasyPrivacy, blokujący śledzenie aktywności użytkowników różnych witryn. Dostępny jest również moduł specjalizujący się w dezaktywacji różnego rodzaju przycisków społecznościowych np. Lubię to Facebooka, czy udostępniający na Facebooku, Twitterze czy Google Plus, które nawet nieużywane potrafią komunikować się z macierzystymi serwisami i w ten sposób gromadzić informacje na temat nawyków użytkownika podczas przeglądania sieci. Autorzy dodatku zauważyli również coraz bardziej narastający problem z różnego rodzaju niebezpiecznymi witrynami, które służą do infekowania komputerów odwiedzających je internautów za pomocą złośliwego oprogramowania, robaków, trojanów, dodatków do przeglądarek oraz wszelkiego rodzaju szpiegów, i dodali wyspecjalizowany moduł, który zablokuje taki niebezpieczny adres jeszcze przed wczytaniem strony.

Adblock Plus

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować