Adblock Plus dla Firefox 2.8.1

Adblock Plus dla Firefox

Dodatek do przeglądarki Mozilla Firefox, którego zadaniem jest blokowanie wyświetlania irytujących reklam, zarówno w postaci obrazków, filmów reklamowych na YouTube, reklam z Facebooka, krzykliwych banerów, wyskakujących okienek i wielu innych form.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
814
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
636
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Blokowanie reklam odbywa się na podstawie zestawów filtrów, które są przygotowywane z uwzględnieniem specyfikacji reklam występujących na danym terytorium. Możliwe jest także utworzenie własnych list blokowanych elementów, co pozwoli jeszcze bardziej dopasować działanie Adblocka Plus do swoich potrzeb. Autorzy rozwiązania, wraz z użytkownikami i zainteresowanymi firmami trzecimi, przygotowali także wytyczne określające wymagania co do tzw. Akceptowalnych Reklam. Wiadomo, że większość stron internetowych utrzymuje się z reklam, dlatego też postanowiono umożliwić pozostawienie niektórych reklam, pod warunkiem że będą one umieszczone na stronie zgodnie z przyjętymi zasadami. Tak przygotowane reklamy mogą być widoczne, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zablokować je dosłownie wszystkie i cieszyć się 100% wolnym od reklam przeglądaniem internetu.

Adblock Plus to także specjalnie mechanizmy uniemożliwiające śledzenie aktywności online użytkowników. Dzięki filtrom EasyPrivacy, większość mechanizmów śledzących zostanie zablokowane. Podobnie jest z specjalnymi przyciskami z różnego rodzaju serwisów społecznościowych np. Facebook, Twitter czy Google Plus, które nawet nie klikane mogą komunikować się z tymi serwisami i gromadzić informacje umożliwiające utworzenie naszego profilu przeglądania. Adblock Plus adresuje również coraz częściej spotykany problem z rozpowszechnianiem przez niektóre witryny internetowe złośliwego oprogramowania, trojanów, robaków, komponentów reklamowych oraz szpiegujących użytkownika, blokując podejrzane witryny.

Adblock Plus

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować