Adblock Plus dla Chrome 1.12.4

Adblock Plus dla Chrome

Wtyczka blokująca różnego rodzaju reklamy w przeglądarce Google Chrome. Uwolnij się od natłoku krzyczących, wyskakujących i atakujących z każdej strony reklam, zmniejsz ilość pobieranych z internetu danych, zwiększ stopień swojej prywatności podczas przeglądania internetu i zabezpiecz się przed witrynami o wątpliwej reputacji.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
1104
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
856
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Adblock Plus reklamy blokuje na podstawie filtrów, tworzonych przy współudziale setek użytkowników, którzy poświęcają swój czas na stworzenie reguł blokujących coraz to bardziej wymyślne oraz irytujące formy reklam. Nie ważne czy to zwykły animowany GIF, automatycznie odtwarzana reklama głosowa, nakładająca się na stronę grafika, wyskakujące okienka, reklamy powiększające się, reklamy w formie wideo, te znane z Facebooka i innych serwisów, czy jakiekolwiek inne formy irytujących sposobów namawiania na produkty i usługi na które nie mamy ochoty. Adblock Plus wykryje je wszystkie i nie pozwoli na ich wyświetlenie/odtwarzanie. A jeśli nawet zdarzyłaby się taka sytuacja, użytkownik ma możliwość samodzielnego tworzenia nowych filtrów uwzględniających nietypowe reklamy.

W Adblock Plus znajdziemy także mechanizm EasyPrivacy, który zablokuje możliwości śledzenia użytkownika przez niektóre witryny. Dodatkowo możliwa jest dezaktywacja różnego rodzaju przycisków społecznościowych, które w teorii mają np. umożliwić szybsze podzielenie się ze znajomymi danym tematem, a potrafią gromadzić i przesyłać do macierzystego serwisu informacje o użytkowniku nawet wtedy, gdy nie kliknie on takiego przycisku. Dodano również funkcjonalność blokowania niebezpiecznych witryn, co uchroni użytkowników przed ewentualnym zarażeniem komputera złośliwym oprogramowaniem.

Adblock Plus zawiera także nieco kontrowersyjny mechanizm pokazywania tzw. Akceptowalnych reklam, czyli reklam przygotowanych zgodnie ze specjalnymi zasadami, które jasno określają jaką formę mają przyjąć reklamy, jak duże mogą być i gdzie w ciele strony można je osadzić. Oczywiście mechanizm ten można całkowicie wyłączyć, a tym samym cieszyć się przeglądaniem internetu bez jakichkolwiek reklam.

Adblock Plus

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować