ARK: Survival Evolved 235

ARK: Survival Evolved

Symulator przetrwania, którego akcja dzieje się na tajemniczej wyspie ARK. Wyspę, prócz nam podobnych zagubionych ludzi, zamieszkują różnego rodzaju dinozaury i tylko od nas zależy czy staniemy się ich pożywieniem, czy może jednak to my wykorzystamy je do własnych celów.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
6293
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
6293
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
commercial
Autor:
Kategoria:

Na wyspę trafiamy bez jakiegokolwiek wyposażenia, czy choćby ubrania. Na początku naszej przygody to nie dinozaury będą naszym największym zmartwieniem, a chłód i głód, które dość szybko dadzą się we znaki. Dlatego jak najszybciej musimy zdobyć ubranie i inne wyposażenie, by móc zacząć polować, rozpalić ognisko i zbudować schronienie. Bez tego nie przeżyjemy długo, a tym bardziej możemy zapomnieć o oswojeniu dinozaura. Jest ich obecnie ponad 50 rodzajów, a w finalnej grze możemy spodziewać się ponad 100 różnych gatunków. To od nas i naszej zdolności współpracy z innymi graczami zależy, w jaki sposób zdecydujemy się zdobyć dinozaura i jak wielki będzie to osobnik. Możemy np. zranić go by stracił przytomność, a następnie pomóc mu odzyskać zdrowie, karmiąc go każdego dnia. Oswojony dinozaur to same korzyści. Dzięki niemu zabierzemy ze sobą większą ilość przedmiotów, pokonamy szybciej wielkie odległości, a nawet dostaniemy się we wcześniej niedostępne miejsca (pterodaktyle!). Ale nawet dosiadając dinozaura nadal musimy uważać, tym bardziej że nasz pupil może stanowić łakomy kąsek dla innych. Warto wspomnieć o możliwości hodowania własnych dinozaurów, które będą dziedziczyły cechy rodziców, pozwalając stworzyć jeszcze bardziej silne i wytrzymałe osobniki.

Gra Ark oferuje zdecydowanie więcej możliwości, począwszy od rozbudowanego systemu pozyskiwania, przetwarzania i budowania z surowców przedmiotów, a także struktur mieszkalnych, przez uprawę roślin stanowiących podstawę wyżywienia nas i naszych niektórych pupili, skończywszy na możliwości stworzenia własnego plemienia, a nawet składania ofiar mitycznym stworom. Kierowany przez nas bohater opisany jest zestawem różnego rodzaju statystyk, które ulegają rozwojowi wraz z naszymi postępami w grze. Każde odkrycie nowej lokalizacji czy wykonanie akcji da nam punkty doświadczenia, które wykorzystany na rozwój, naukę nowych schematów wytarzania przedmiotów czy wzmacniania naszych zwierzaków.

Stworzony w grze świat żyje, używane w nim przedmioty ulegają zużyciu, każdy element posiadanego ekwipunku może zostać ukradziony, więc lepiej zabezpieczyć go na czas snu pułapkami lub zwierzęcymi strażnikami. Gracze mają możliwość zostawiania wskazówek i znaków innym. Grę stworzono przy użyciu Unreal Engine 4, co pozwoliło osiągnąć niesamowite efekty graficzne, a także pozwoliło na łatwe tworzenie własnych elementów gry w udostępnionym edytorze, oraz ich dystrybucję w Warsztacie Steam. Dodatkowo przewidziano możliwość uruchomienia własnego serwera, co pozwoli stworzyć własne środowisko rozgrywki.

Wymagania minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Procesor: Dwurdzeniowy 2 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: Zgodna z DirectX 10, 1GB RAM
  • Miejsce na dysku: 40 GB

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować