AMD Radeon RAMDisk 4.4.0 RC19

AMD Radeon RAMDisk

Aplikacja przygotowana z myślą o użytkownikach modułów pamięci RAM wyprodukowanych przez firmę AMD i nie tylko. Pozwala na wygodne utworzenie i zarządzanie powierzchnią dyskową umieszczaną w pamięci RAM, która może być szybsza nawet niż dyski SSD.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
2715
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
136
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware home
Autor:

Komputery osobiste są wyposażane w coraz większe ilości pamięci operacyjnej. Niestety nadal wykorzystanie dużej ilości pamięci RAM przez aplikacje należy do rzadkości. Dlatego też dysponując dużą ilością pamięci można pomyśleć o utworzeniu w niej RAMDysku, który można używać jak normalny dysk. Z jedną zasadniczą różnicą - będzie on niezwykle szybki.

AMD Radeon RAMDisk upraszcza do minimum tworzenie i zarządzanie RAMDyskiem. W zależności od ilości zainstalowanej w komputerze pamięci RAM, możemy utworzyć RAMDysk nawet o pojemności 4GB. Gdy jesteśmy posiadaczami modułów pamięci firmy AMD, to pojemność wzrasta aż do 6GB. Z utworzonego przez program RAMDysku można korzystać z jak każdego normalnego dysku twardego. Aplikacja umożliwia zapisywanie zawartości takiego dysku na dysk fizyczny w przypadku wyłączenia lub restartu komputer, oraz ponowne wczytanie danych przy uruchamianiu systemu. Nie zabrakło również historii operacji przeprowadzanych na RAMDysku.

AMD Radeon RAMDisk

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować