Justyna Smoleńska | 20 września 2017, 17:52

ExpensiveWall, malware na Androida, zainfekował 21 milionów urządzeń

Google nieustannie boryka się ze szkodliwym oprogramowaniem pojawiającym się w Google Play. W ostatnim czasie niemal co miesiąc nowy szkodnik dopada użytkowników Androida – nie inaczej jest i tym razem.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

ExpensiveWall to kolejne malware, który zaatakował Sklep Google Play. Wirusa wykryto głównie w aplikacjach oferujących darmowe tapety lub służących do edycji wideo. Złośliwe oprogramowanie potajemnie uruchamiało płatne usługi lub wysyłało fałszywe wiadomości wymuszające opłaty. Badacze, którzy odkryli zagrożenie, liczbę zainfekowanych urządzeń oszacowali na ponad 21 milionów smartfonów i tabletów. Check Point wykrył w Google Play 50 aplikacji zawierających złośliwe oprogramowanie, a zainfekowane aplikacje zostały pobrane nawet 4 miliony razy zanim je usunięto.

Google PLay

 

ExpensiveWall jest nowym rodzajem malware, które w styczniu firma McAfee odkryła w Google Play. Jak informuje Chcek Point, cała rodzina złośliwych programów została pobrana od 5,9 do 21,1 milionów razy. Rzecznik prasowy Google zapewnia, że szkodliwe aplikacje zostały usunięte ze sklepu. Wszystkich przestrzegamy przed instalowaniem niepewnych aplikacji lub takich, których źródło wydaje się podejrzane.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować